Vitamín U – Prečo je to dôležité?

Sponzorovaný obsah

42562435 – vitamin c

Vitamín U (metylmetionín) nie je v skutočnosti vitamínom, ale derivátom aminokyselín, aktivovanou formou metionínu, ale jeho staré meno prežilo dodnes. Vo vode rozpustná zlúčenina, ktorú naše telo nemôže uložiť. Jeho názov sa vzťahuje na prvé písmeno anglického vredu, ktoré poukazuje na jeho protivredový účinok.

Prečo ho potrebujete?

Hlavne hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravej sliznice, pomáha obnoviť poškodené sliznice gastrointestinálneho traktu a má protizápalové účinky. Jeho nedostatok podporuje rozvoj vredov na koži a zažívacom trakte, znižuje účinnosť trávenia a, ak nie je, môže oslabiť imunitný systém.

Tento vitamín U vytvára zázraky pre žalúdok, ale málokto to vie

O vitamíne U

Vedeli ste, že je to tak zdravé?. Zatiaľ čo každý hovorí o dôležitosti vitamínov A, C, B a D, veľa ľudí zabúda na vitamín U, ktorý tiež hrá kľúčovú úlohu. Dôvodom na ignorovanie môže byť samozrejme to, že to nie je skutočne vitamín; keď bol objavený na začiatku 20. rokov 20. storočia, dostal meno vitamín U, a preto ho stále odkazujeme aj dnes.

Nemôže byť produkovaný telom

Vitamín U je derivát aminokyseliny z rodiny metionových kyselín. Je rozpustný vo vode a telo ho nemôže skladovať ani vyrábať, preto je potrebné z vonkajšieho prostredia (v zelenine, ovocí, doplnkoch výživy) brať potrebné množstvo. Nedostatok vitamínu U môže tiež spôsobiť problémy so sliznicami, žalúdočné a črevné vredy, ale ak je v tele dosť, môže spustiť celý rad pozitívnych procesov.

Včom ho môžem nájsť?

Nachádza sa vo vyšších množstvách v surovom kale, ale nachádza sa aj v paradajkách, reďkovkách, banánoch, petržlenovej vani, špargle a listoch žihľavy. V dôsledku varenia stráca svoju účinnosť, takže hlavne surové rastliny a ich vylisovaná šťava obsahujú veľa vitamínu U. Je dostupný vo forme tabletiek vo forme lekárskeho predpisu a hoci jeho toxicita nie je známa, odporúča sa, aby sa užíval pod lekárskym dohľadom.

This entry was posted in Zdravá strava, Zdravie. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 43 = 50